Новини

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту (ОСЦПВ).

06.09.2019

ОСЦПВ, або обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності – це послуга, яка користується найвищім попитом на ринку страхування транспортних засобів. Поліс ОСЦПВ витрати особам, що постраждали внаслідок дій винуватці ДТП. З першого дня експлуатації транспортного засобу поліс ОСЦПВ повинен бути у наявності у водія. Страхова компанія «Країна» – ваш надійний партнер у сфері страхування авто. У нас можна швидко оформити поліс ОСЦПВ. Розкажемо про ключові особливості цієї послуги.

Як оформити ОСЦПВ

Оформити поліс ОСЦПВ можна у будь-якому з 56 офісів СК «Країна» по всій Україні. Замовити послугу можна у наших партнерів:
• банках: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк;
• онлайн-партнерів: autoua.net, parasol.ua, polis.ua;
• у режимі онлайн на сайті СК «Країна».
Для оформлення полісу ОСЦПВ для СК «Країна» необхідно підготувати наступні документи: свідоцтво реєстрації автомобіля, ідентифікаційний код, водійське посвідчення або паспорт громадянина України. Якщо ви користуєтеся пільгами, потрібно надати документ, що підтверджує їх наявність.
З лютого 2018 року у водіїв з’явилась можливість оформлення електронного поліса ОСЦПВ. Від паперового, до якого всі звикли, він відрізняється лише візуально. Електронний поліс можна зберігати як у паперовому, так і у електронному вигляді. Проте спеціалісти СК «Країна» рекомендують зберігати документ у друкованому варіанті. Це пояснюється тим, що у пристроя, на якому зберігається електронна версія полісу, може несподівано розрядитися батарея.

Поліс і його необхідність

Згідно Правил дорожнього руху, страховий поліс ОСЦПВ – це обов’язковий документ, який повинен бути у наявності у всіх власників транспортних засобів, на відміну від полісу КАСКО. Страхувати необхідно і приватні, і комерційні автомобілі (вантажні та легкові), автобуси, моторолери, причепи. На сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України можна перевірити статус документа.
Поліс ОСЦПВ компенсує всі витрати, що пов’язані с відшкодуванням матеріального збитку та нанесення шкоди здоров’ю осіб, що постраждали у ДТП, вчиненій власником страхового полісу. Умови розповсюджуються на будь-якого водія, керуючого транспортним засобом, на який оформлено поліс.
Наявність полісу ОСЦПВ обов’язкова для всіх водіїв. Якщо водія, у якого немає такого документу, зупинить поліція, а він не пред’явить поліс, доведеться заплатить штраф у розмірі від 425 до 850 гривень. Відсутність полісу – це адміністративне правопорушення. У випадку ДТП водію, який не оформив страховку, доведеться за власний рахунок відшкодовувати збитки, нанесені усім постраждалим учасникам дорожнього руху.
Увага! Поліс ОСЦПВ за межами України вважається недійсним.

Випадки, у яких не передбачені страхові виплати по ОСЦПВ

ОСЦПВ не компенсує витрати, пов’язані з пошкодженням або повним знищенням автомобіля винуватця ДТП. Також у страхування ОСЦПВ не включаються ризики, пов’язані з викраденням авто і його пошкодженням (знищенням) третіми особами, природними і техногенними факторами. Щоб убезпечити себе від наведених вище ризиків, рекомендуємо придбати поліс КАСКО.

Строки страхування ОСЦПВ, вартість послуги, особливості здійснення виплат

Зазвичай поліс ОСЦПВ оформлюється строком на 1 рік. Короткострокову страховку можна оформити у наступних випадках:
• автомобіль незареєстрованний або має тимчасову реєстрацію, але у найближчий час запланована його постійна реєстрація;
• транспортний засіб на іноземній реєстрації перебуває на території України.
Якщо говорити про комерційний транспорт, залучений у пасажирські перевезення, строк оформлення ОСЦПВ залежить від дати проходження обов’язкового технічного контролю. Згідно цього, дата втрати дії страховки повинна передувати даті проходження контролю.
Фактори, які впливають на вартість полісу ОСЦПВ:
• тип транспортного засобу: чим більший об’єм двигуна, тим вище вартість послуги;
• місце реєстрації: беруться до уваги особливості дорожнього руху конкретного населеного пункту;
• термін дії полісу: короткострокові поліси у перерахунку на 1 рік дорожчі у порівнянні з тими, які оформлюються на 1 рік;
• пільги: поліс коштує дешевше для пенсіонерів, інвалідів другої групи, учасників бойових дій, чорнобильців першої та другої категорії, учасників АТО та Революції Гідності;
• наявності франшизи: вартість полісу з франшизою буде нижчою.
С лютого 2016 року вступили в дію наступні максимальні ліміти у розрахунку на одну постраждалу особу:
• 100 тисяч гривень за спричинений матеріальний збиток;
• 200 тисяч гривень за шкоду здоров’ю та життю.
Страхова виплата, що призначена для фінансування ремонту пошкодженого авто постраждалої сторони, залежить від початкового стану автомобіля. Чим більший строк експлуатації транспортного засобу, тим меншою буде сума компенсації.
Якщо розмір збитку перевищує максимальний ліміт виплат по полісу ОСЦПВ, винуватець ДТП змушений буде за свій кошт компенсувати різницю. Щоб уникнути таких витрат у майбутньому, СК «Країна» рекомендує розширити встановлений законом ліміт виплат, уклавши договір добровільного страхування цивільної відповідальності.

Переваги для клієнта СК «Країна»


«Країна» – це надійна українська компанія, яка 25 років успішно працює на ринку страхування. Ми представлені у кожному регіоні нашої держави. Власникам приватного та комерційного транспорту пропонуємо швидке і зручне оформлення полісу ОСЦПВ.
Наші переваги:
• СК «Країна» – учасник угоди про пряме урегулювання. Це означає, що нашим клієнтам не потрібно звертатися в інші страхові компанії у випадках, коли вони є постраждалої стороною у ДТП.
• СК «Країна» стабільно одержує високі оцінки діяльності від МТСБУ за якість урегулювання збитків.
• Відшкодовуємо збитки без довідок поліції згідно Європротоколу до 50000 грн.
• Наш цілодобовий контакт-центр (890 безкоштовно з мобільного) запропонує допомогу у надзвичайній ситуації – викличе швидку допомогу, співробітника поліції, надасть консультацію з питань оформлення ДТП.
• Пропонуємо придбати паперовий або електронний поліс ОСЦПВ.
Оформлюючи поліс онлайн, Ви завжди отримуєте:
• можливість підписання полісу за допомогою унікального SMS-паролю;
• можливість розширення лімітів страхового захисту;
• точний і зрозумілий для клієнта розрахунок вартості послуги;
• професійну консультацію з питань, пов’язаних зі страхуванням транспортних засобів по телефону, у чаті, будь-якому мессенджері;
• оплату послуги без нарахування банківської комісії.
Бажаєте отримати консультацію з питань оформлення ОСЦПВ? Звертайтесь у наш чат, дзвоніть на безкоштовні номери 0-800-500-467 або 980 (з мобільного) чи на прямий телефонний номер найближчого офісу.

Розрахувати ОСЦПВ

Також Вас можуть зацікавити наші пропозиції по КАСКО, майновому і добровільного медичного страхування.

У РОЗДІЛІ: