Новини

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту (ОСЦПВ).

06.09.2019

ОСЦПВ, або обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності – це послуга, яка користується найвищім попитом на ринку страхування транспортних засобів. Поліс ОСЦПВ витрати особам, що постраждали внаслідок дій винуватці ДТП. З першого дня експлуатації транспортного засобу поліс ОСЦПВ повинен бути у наявності у водія. Страхова компанія «Країна» – ваш надійний партнер у сфері страхування авто. У нас можна швидко оформити поліс ОСЦПВ. Розкажемо про ключові особливості цієї послуги.

Як оформити ОСЦПВ

Оформити поліс ОСЦПВ можна у будь-якому з 56 офісів СК «Країна» по всій Україні. Замовити послугу можна у наших партнерів:
• банках: Приватбанк, Ощадбанк, Укргазбанк;
• онлайн-партнерів: autoua.net, parasol.ua, polis.ua;
• у режимі онлайн на сайті СК «Країна».
Для оформлення полісу ОСЦПВ для СК «Країна» необхідно підготувати наступні документи: свідоцтво реєстрації автомобіля, ідентифікаційний код, водійське посвідчення або паспорт громадянина України. Якщо ви користуєтеся пільгами, потрібно надати документ, що підтверджує їх наявність.

З лютого 2018 року у водіїв з’явилась можливість оформлення електронного поліса ОСЦПВ. Від паперового, до якого всі звикли, він відрізняється лише візуально. Електронний поліс можна зберігати як у паперовому, так і у електронному вигляді. Проте спеціалісти СК «Країна» рекомендують зберігати документ у друкованому варіанті. Це пояснюється тим, що у пристроя, на якому зберігається електронна версія полісу, може несподівано розрядитися батарея.

ОФОРМИТИ ОСЦПВ

Поліс і його необхідність

Згідно Правил дорожнього руху, страховий поліс ОСЦПВ – це обов’язковий документ, який повинен бути у наявності у всіх власників транспортних засобів, на відміну від полісу КАСКО. Страхувати необхідно і приватні, і комерційні автомобілі (вантажні та легкові), автобуси, моторолери, причепи. На сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України можна перевірити статус документа.
Поліс ОСЦПВ компенсує всі витрати, що пов’язані с відшкодуванням матеріального збитку та нанесення шкоди здоров’ю осіб, що постраждали у ДТП, вчиненій власником страхового полісу. Умови розповсюджуються на будь-якого водія, керуючого транспортним засобом, на який оформлено поліс.
Наявність полісу ОСЦПВ обов’язкова для всіх водіїв. Якщо водія, у якого немає такого документу, зупинить поліція, а він не пред’явить поліс, доведеться заплатить штраф у розмірі від 425 до 850 гривень. Відсутність полісу – це адміністративне правопорушення. У випадку ДТП водію, який не оформив страховку, доведеться за власний рахунок відшкодовувати збитки, нанесені усім постраждалим учасникам дорожнього руху.
Увага! Поліс ОСЦПВ за межами України вважається недійсним.

Випадки, у яких не передбачені страхові виплати по ОСЦПВ

ОСЦПВ не компенсує витрати, пов’язані з пошкодженням або повним знищенням автомобіля винуватця ДТП. Також у страхування ОСЦПВ не включаються ризики, пов’язані з викраденням авто і його пошкодженням (знищенням) третіми особами, природними і техногенними факторами. Щоб убезпечити себе від наведених вище ризиків, рекомендуємо придбати поліс КАСКО.

Строки страхування ОСЦПВ, вартість послуги, особливості здійснення виплат

Зазвичай поліс ОСЦПВ оформлюється строком на 1 рік. Короткострокову страховку можна оформити у наступних випадках:
• автомобіль незареєстрованний або має тимчасову реєстрацію, але у найближчий час запланована його постійна реєстрація;
• транспортний засіб на іноземній реєстрації перебуває на території України.
Якщо говорити про комерційний транспорт, залучений у пасажирські перевезення, строк оформлення ОСЦПВ залежить від дати проходження обов’язкового технічного контролю. Згідно цього, дата втрати дії страховки повинна передувати даті проходження контролю.
Фактори, які впливають на вартість полісу ОСЦПВ:
• тип транспортного засобу: чим більший об’єм двигуна, тим вище вартість послуги;
• місце реєстрації: беруться до уваги особливості дорожнього руху конкретного населеного пункту;
• термін дії полісу: короткострокові поліси у перерахунку на 1 рік дорожчі у порівнянні з тими, які оформлюються на 1 рік;
• пільги: поліс коштує дешевше для пенсіонерів, інвалідів другої групи, учасників бойових дій, чорнобильців першої та другої категорії, учасників АТО та Революції Гідності;
• наявності франшизи: вартість полісу з франшизою буде нижчою.
С лютого 2016 року вступили в дію наступні максимальні ліміти у розрахунку на одну постраждалу особу:
• 100 тисяч гривень за спричинений матеріальний збиток;
• 200 тисяч гривень за шкоду здоров’ю та життю.
Страхова виплата, що призначена для фінансування ремонту пошкодженого авто постраждалої сторони, залежить від початкового стану автомобіля. Чим більший строк експлуатації транспортного засобу, тим меншою буде сума компенсації.
Якщо розмір збитку перевищує максимальний ліміт виплат по полісу ОСЦПВ, винуватець ДТП змушений буде за свій кошт компенсувати різницю. Щоб уникнути таких витрат у майбутньому, СК «Країна» рекомендує розширити встановлений законом ліміт виплат, уклавши договір добровільного страхування цивільної відповідальності.

Перевірка поліса співробітниками поліції

Всі дані по оформленим полісами зберігаються в єдиній базі МТСБУ, яка використовується співробітниками поліції для онлайн-перевірки справжності вашої страховки. Також ви можете самостійно перевірити свій поліс за номером самого документа або за номером транспортного засобу. Для цього натисніть кнопку “Перевірити поліс”.

ПЕРЕВІРИТИ ПОЛІС

Переваги для клієнта СК «Країна»


«Країна» – це надійна українська компанія, яка 25 років успішно працює на ринку страхування. Ми представлені у кожному регіоні нашої держави. Власникам приватного та комерційного транспорту пропонуємо швидке і зручне оформлення полісу ОСЦПВ.
Наші переваги:
• СК «Країна» – учасник угоди про пряме урегулювання. Це означає, що нашим клієнтам не потрібно звертатися в інші страхові компанії у випадках, коли вони є постраждалої стороною у ДТП.
• СК «Країна» стабільно одержує високі оцінки діяльності від МТСБУ за якість урегулювання збитків.
• Відшкодовуємо збитки без довідок поліції згідно Європротоколу до 50000 грн.
• Наш цілодобовий контакт-центр (890 безкоштовно з мобільного) запропонує допомогу у надзвичайній ситуації – викличе швидку допомогу, співробітника поліції, надасть консультацію з питань оформлення ДТП.
• Пропонуємо придбати паперовий або електронний поліс ОСЦПВ.
Оформлюючи поліс онлайн, Ви завжди отримуєте:
• можливість підписання полісу за допомогою унікального SMS-паролю;
• можливість розширення лімітів страхового захисту;
• точний і зрозумілий для клієнта розрахунок вартості послуги;
• професійну консультацію з питань, пов’язаних зі страхуванням транспортних засобів по телефону, у чаті, будь-якому мессенджері;
• оплату послуги без нарахування банківської комісії.

Страхова компанія “Країна” входить в ТОП-30 страхових компаній України за розміром страхових платежів. Є членом Моторного (Транспортного) Страхового Бюро України та Європейської бізнес асоціації.

Бажаєте отримати консультацію з питань оформлення ОСЦПВ? Звертайтесь у наш чат, дзвоніть на безкоштовні номери 0-800-500-467 або 980 (з мобільного) чи на прямий телефонний номер найближчого офісу.

Розрахувати ОСЦПВ

Також Вас можуть зацікавити наші пропозиції по КАСКО, майновому і добровільного медичного страхування.

Часті питання про ОСАГО

Що таке електронний поліс ОСАГО?
Це і є оригінал надрукованого на папері полісу ОСАГО. Але він має електронний вигляд. Так само, як і паперовий поліс, цей документ має юридичну силу – його дані зафіксовані у базі даних МТСБУ. На сайті установи можна перевірити страховий поліс за номером.

Як оформити поліс ОСАГО?
Перейшовши за посиланням, можна порахувати вартість поліса ОСАГО і підписати договір в онлайн-режимі. Обов’язково слід вказати характеристики транспортного засобу. Після необхідно натиснути «підібрати», вибрати страхову компанію, уточнити дані, здійснити оплату. Через 1-5 хвилин готовий поліс буде відправлено на вказану електронну пошту.

Як я можу одержати свій поліс?
Оформивши і оплативши поліс ОСАГО, ви зможете отримати даний документ на електронну пошту протягом 5 хвилин. Поліс можна не роздруковувати, але цей документ завжди має бути у вас в електронному вигляді у смартфоні чи планшетному ПК.

Що таке ДГВ?
ДГВ – це послуга, якою можна скористатися на добровільних основах. Це збільшення ліміту страхової виплати ОСАГО. Згідно законодавства, сьогодні встановлені наступні ліміти страхових виплат: 100 000 грн – майно, 200 000 грн – життя, здоров’я. Проте збиток може бути значним, і вказаної суми виплат буде недостатньо для його відшкодування. ДГВ дозволяє розширити ліміт і у разі ДТП уникнути незапланованих витрат.

Що таке пряме урегулювання?
Якщо ви постраждали у ДТП, у вас буде можливість отримання компенсації у вашій страховій компанії. При цьому не потрібно звертатися у страхову компанію винуватця ДТП. Проте обидві СК мають надавати послугу прямого урегулювання.

Як пред’явити страховий поліс ОСАГО поліції?
З 27.03.2019 власники авто можуть пред’являти поліс ОСАГО, який збережений у смартфоні, планшеті та іншому гаджеті. Це прописано в Доповненні до пункту 2.1 ПДД.

Відгуки наших клієнтів:

Марія, 10.06.2020
Коли довелося оформлювати ОСАГО на нещодавно куплене авто із США, розглядала 3 варіанти страховий компаній. Вибрала Країна і не пожалкувала. У них можна швидко оформити ОСАГО у електронному вигляді. Тобто ніяких черг і витрат часу. Наступного місяця оформлю також і КАСКО (поки що вибираю програму).

Михаил, 01.06.2020
Впервые обращался в Краина в апреле. Не по своей воле это делал, а лишь потому, что нужно было получить компенсацию по договору ОСАГО, оформленному в Краине мужчиной, который разбил бампер моего авто из-за нарушения ПДД. Итак, выплаты получил быстро и в полном объеме. Думаю, это надежная страховая.

Дмитро, 25.05.2020
Якщо треба ОСАГО без турбот, вибирайте страхову компанію Країна. Їй дійсно можна довіряти, так как працює на українському рикну більш, ніж 20 років. Подобається, що страховку можна отримати безпосередньо на сайті. Процедура оформлення дуже проста. Головне, правильно вказуйте усі дані.

Оксана, 12.05.2020
Минулого місяця попала у ДТП не через свою вину. Авто постраждало незначно, але ремонт був би дуже дорогим, тому що машина не з дешевий. Зверталась в Країна, тому що у винної сторони там було оформлене ОСАГО. Сподобався ввічливий персонал, професіоналізм. Саму компенсацію швидко отримала.

Олександр, 12.04.2020
Я постійний клієнт Країни. ОСАГО добросовісно оформлюю раз на рік. Нажаль, одного разу мав справу зі страховою на практиці, так як через необережність і неуважність пом’яв крило припаркованого біля дороги автомобіля. Моя страхова (Країна) оперативно виплатила постраждалій стороні компенсацію.

Наталія, 19.03.2020
Оформлювала у Країна ОСАГО на новеньке авто. Часу на відвідування офісу компанії у мене не було. Тому отримувала страховку онлайн. Сайт працює безперебійно! Ще сподобалось те, що змогла самостійно порахувати приблизну вартість полуса – Країна пропонує простий калькулятор.

Андрей, 12.02.2020:
Я добросовестный водитель, поэтому у меня ВСЕГДА есть действующий полис ОСАГО. Уже 5 лет оформляю страховку в Краине. Никаких происшествий за рулем не было, но в средине декабря во время резко наставшего гололеда мою машину внезапно понесло на проспекте, попал на встречку, задел крыло едущей на встречу Шкоды Октавии. Слава богу, никто не пострадал, все отделались испугом. Вторая сторона сразу же позвонила в колл центр Краины и получила ответ. Действовали четко по инструкции (собрали все доки, написали заявление). Случай рассмотрели достаточно быстро, пострадавший получил компенсацию через 18 дней после обращения.

Кирилл, 5.02.2020
Дякую СК Країна за те, що не підвели в урегулюванні страхового випадку і швидко виплатили відшкодування постараждалій стороні. Той водій зміг відносно швидко отримати гроші. З дня аварії до виплат пройшло 20 днів. Знаю страхові, які морозяться від клієнтів по 2-3 місяці, але це не про Країну.

Дмитрий, 19.01.2020
Клиент страховой компании «Краина» устроил ДТП из-за грубого нарушения ПДД. Пострадавшей стороной стал я. У моего хюндай акцент слетел бампер и полностью помято левое крыло. В первые минуты после дтп позвонил в ск краина. Дозвониться удалось на второй раз. Поступал так, как говорил представитель компании. ДТП случилось 15 декабря, выплату получил после новогодних праздников.

Олена, 11.12.2019
Їзджу за кермом майже 15 років. Про щорічну покупку автоцивілки навіть говорити не варто – я ніколи не дозволяю собі порушувати законодавство нашої держави, тому завжди у мене є дійсний поліс ОСАГО. Досить довго оформлювала страховку, звертаючись у офіс страхової. Інколи доводилось витрачати час у довжелезних чергах! У 2019 році випадково знайшла в інтернеті гарні відгуки про страхову «Країна». У грудні термін дії мого ОСАГО як раз закінчився, тож я спробувала оформити поліс на сайті Країни. Сподобалась не тільки зручна процедура одержання страховки, але й ще те, що її ціну можна порахувати на калькуляторі. Дякую за гарний сервіс, шановні співробітники СК Країна.

У РОЗДІЛІ: