Новини

Страхові випадки КАСКО

18.07.2019

Страхові випадки полісу КАСКО

КАСКО не є обов’язковим полісом страхування за чинним законодавством України. Але, як показує практика, багато власників транспортних засобів вважають за краще придбавати поліс унаслідок його надійності і практичності. Завдяки наявності КАСКО водій може покрити безліч ризиків, в т. ч. і пов’язаних з викраденням транспортного засобу.

Страховий випадок по КАСКО: їх список, умови виплати.

Страховий випадок – це ситуація, при якій страховик зобов’язаний здійснити грошову виплату по полісу страхування, незалежно від його типу. Не важливо, буде це ОСАГО або КАСКО. Іншими словами, страховий випадок КАСКО настає тоді, коли щось трапляється з автомобілем, а причина такого випадку зафіксована в договорі страхування. Якщо такого ризику не вказано в угоді, то і випадок не може вважатися страховим.
За даними страхової компанії “Країна” в 2018 році жителі України на 28% більше придбали полісів страхування КАСКО, чим за 2017 рік.

За даними страхової компанії “Країна” в 2018 році жителі України на 28% більше придбали полісів страхування КАСКО, чим за 2017 рік. Це пов’язано з множиною чинників, серед яких :
- збільшення об’ємів ввезення імпортних автомобілів, технічний стан яких не завжди на задовільному рівні;
- збільшення дорожньо-транспортних подій на дорогах України.
Недолік роботи такого страхування полягає в тому, що немає чинного законодавства в цієї сфери. Тобто не можна однозначно стверджувати, від яких ризиків страхує себе автомобіліст. Страховики вільні у своїх діях і можуть підписаним договором страхування захищати страхувальника від різних ризиків. Страхування по КАСКО можна розділити на два типи:
- Повне. Автомобіль страхується від усіх ризиків відразу, коли незалежно від того, який страховий випадок КАСКО настав, автомобіліст отримає відшкодування.
- Часткове. У договорі страхування вказується список тих випадків, при настанні яких автомобіліст зможе отримати компенсацію.
Звичайно, для автовласника вигідніше, коли в договорі представлений повний список випадків. Це гарантує водієві спокій і повну захищеність. Але звичайно такий поліс коштуватиме дорожче, ніж поліс часткового страхування.
Який страховий випадок КАСКО може бути вказаний в полісі:
- стихійне лихо: повінь, злива, гроза, град;
- самозаймання автомобіля, підпал;
- викрадення транспортного засобу, інші дії третіх осіб;
- дорожньо-транспортна подія;
- непередбачені ситуації, такі як: пішохід вибіг на дорогу, тварина потрапила під машину і так далі.

По факту, таких випадків може бути багато. У компанії “Країна” є декілька найпоширеніших, комплексних програм, що дозволяють оптимально захистити себе і свій автомобіль від ризиків.
Виплата по КАСКО здійснюється при настанні страхового випадку, який передбачений полісом. Якщо ж такого ризику не було передбачено договором, то, на жаль, виплата зроблена не буде. Але це дозволить на майбутнє врахувати, якомога більше ризиків.

Оформлення страхового випадку КАСКО

Оформлення страхового випадку, в т.ч. і в компанії “Країна” складається з таких етапів:
1. Оперативно повідомити про настання події представникам страхової компанії. Кожен страховик має телефони гарячої лінії, вказані на сайті, полісі і так далі;
2. Подзвонити в поліцію. Виклик поліції на місце події може здійснити і представник страхової компанії. Про це треба повідомити по телефону.
3. Подати в страхову компанію заяву. Уважно ознайомтеся з терміном, впродовж якого треба подати таку заяву.
4. Автомобіль, який був пошкоджений, надати для огляду представникові страховика. Якщо сталося викрадення автомобіля, то співробітникові на зберігання передаються ключі від ТЗ.

Оформлення страхового випадку при незначних ушкодженнях можна оформити і при поданні письмової заяви без безпосереднього відвідування страховика, зустрічі з працівником компанії. Заява може бути подана поштою, факсу, кур’єрською службою.
Важливо: доки відбувається розгляд страхового випадку КАСКО, автомобіліст не має права самостійно проводити ремонтні роботи. Ремонт ТЗ можливий тільки після отримання офіційної згоди страховика.

Отримання страхової виплати

Розгляд страхового випадку Розгляд страхового випадку КАСКО можливий тільки при наданні повного пакету необхідних паперів. Які папери можуть знадобитися при оформленні страхового випадку КАСКО :
- Договір страхування (потрібний оригінал документу, а не копія);
- Документ, який підтверджує право водія на володіння транспортним засобом;
- Водійські права;
- Папір, який надає повноваження водієві управляти конкретним транспортним засобом. Це може бути доручення, шляховий лист;
- Заява (бланк заяви видає страховик);
- Документи, що підтверджують настання страхового випадку КАСКО. Це може бути довідка з поліції, довідка про фіксацію дорожньо-транспортної події, довідка від пожежної служби, метеорологічної служби і так далі.
За результатами емпіричних досліджень компанії “Країна” багато страховиків вимагають від клієнтів інші документи, що підтверджують подію. Ця коректна вимога, зокрема, і вимога про надання кошторису ремонтних робіт ТЗ. Страховик повинен розуміти, який матеріальний збиток заподіяний страхувальникові, скільки варто відшкодовувати фізичній або юридичній особі.
Розгляд страхового випадку КАСКО припиняється тоді, коли у страховика досить підстав, в т.ч. і документальних для виплати відшкодування. Зазвичай термін виплати складає 30 днів з моменту, як отримана заява від страхувальника. Але страховик має право продовжити термін до з’ясування обставин справи, до отримання усіх підтверджувальних документів. У такому разі виплата здійснюється впродовж 14 робочих днів з моменту отримання останнього документу.

Відмова по виплаті можлива у випадках, коли:
- доведений злий намір самого страхувальника;
- немає підтверджувальних документів відносно настання страхового випадку;
- суб’єкт не попередив страховика про настання події у встановлений для цього термін.
Страхова компанія “Країна” здійснює комплексне страхування юридичних і фізичних осіб, в т.ч. і по напряму КАСКО. Є комплексні програми страхування транспортних засобів, що дозволяють захистити від всіляких ризиків їх власників.

Розрахувати КАСКО

У РОЗДІЛІ: