ОСЦПВ
Поліс ОСЦПВ – обов’язковий для всіх водіїв
Ми зробили його електронним – тепер він завжди під рукою
в вашому смартфоні
Додаткові бонуси
Інформаційна та організаційна допомога
Європротокол: можливість оформлення події без виклику поліції
Пряме врегулювання: спрощена та прискорена процедура врегулювання страхового випадку безпосередньо від СК «Країна»
Додаткове покриття: можливість обрати збільшений ліміт страхової відповідальності
Наявність полісу ОСЦПВ обов’язкова для всіх водіїв. Якщо водія, у якого немає такого документу, зупинить поліція, а він не пред’явить поліс, доведеться заплатить штраф у розмірі до 850 гривень. Відсутність полісу – це адміністративне правопорушення. У випадку ДТП водію, який не оформив страховку, доведеться за власний рахунок відшкодовувати збитки, нанесені усім постраждалим учасникам дорожнього руху.
- інваліди першої групи: мається на увазі, що автомобілем керуватиме довірена особа у присутності законного власника (особи з інвалідністю);
- люди, які стали інвалідами у результаті бойових дій;
- учасники АТО і Революції Гідності.
Умови для можливості застосування Європротоколу:
1 Обидві сторони ДТП згідно на складення протоколу.
2. У всіх учасників повинні бути дійсні поліси ОВСЦП.
3. У ДТП не травмувалися і не постраждали люди.
4. Водій не перебуває у стані алкогольного сп’яніння або під впливом сильнодіючих медичних препаратів, наркотичних речовин тощо.
5. Сума збитку не перевищує 50 000 грн
Добровільною цивільною відповідальністю називають збільшення ліміту страхового покриття ОСЦПВ. Згідно законодавчій базі України, ліміт страхових виплат на покриття збитку майму становить 130 000 грн, на життя і здоров'я постраждалих у ДТП - 260 000 грн. Однак складно передбачити, який розмір матимуть збитки. Тому ДЦВ дозволить уникнути непередбачені витрати, пов'язані із ДТП.
З юридичної точки зору паперовий і електронний поліс оформлюються ідентично. Електронний поліс - це дійсний документ, дані якого фіксуються у базу МТСБУ. На офійійному сайті можна перевірити номер полісу і дізнатися, чи дійсний він.
Коли настав страховий випадок, необхідно покроково вирішити проблему:
1. Зателефонувати на номер гарячої лінії 0-800-500-467 або 890 СК Країна і дотриматись усіх інструкцій координатора.
2. Викликати Патрульну поліцію і оформити ДТП за Європротоколом.
3. У наступні 3 дні, але не пізніше, подати до офісу СК Країна письмове повідомлення про ДТП.
ОСЦПВ не компенсує витрати, пов’язані з пошкодженням або повним знищенням автомобіля винуватця ДТП. Також у страхування ОСЦПВ не включаються ризики, пов’язані з викраденням авто і його пошкодженням (знищенням) третіми особами, природними і техногенними факторами. Щоб убезпечити себе від наведених вище ризиків, рекомендуємо придбати поліс КАСКО.
Поліс ОСЦПВ, або автоцивілка призначений для компенсації збитків сторонам, які постраждали у ДТП. Головна ціль обов'язкового автострахування - захист інтересів осіб, які постраждали у ДТП. Згідно принципів ОСЦПВ, поліс покриває збитки, які були нанесені винною стороною. Виплату компенсацій постраждалим здійснює страхова компанія винної сторони. Сума покриття збитку, який був нанесений транспортному засобу, становить до 130 000 грн, сума компенсації збитку, ненесеного здоров'ю водія і його пасажирів, складає до 260 000 грн.