Безкоштовно з мобільного 24/7
FAQ
Безкоштовно з мобільного 24/7

Дострокове розірвання договору: ситуації

КАСКО діє у рамках періоду, вказаного у договорі. Але бувають ситуації, коли поліс припиняє свою дію достроково. Це може статися за ініціативою і страхувальника, і страховика.
Найбільш розповсюджені причини дострокового розірвання полісу КАСКО:

  1. Усунення страхового ризику: дострокове розірвання договору має місце знищенні автомобіля при настанні не страхового випадку. Припинення існування об’єкта страхування – це підстава для ануляції полісу.
  2. Продаж транспортного засобу: договір КАСКО укладається між страховою компанією та власником транспорту, а продаж авто означає перехід права власності іншій фізичній або юридичній особі. Оскільки договір КАСКО укладається між власником та страховою компанією, втрата права власності на авто стає підставою для припинення дії страхового договору.
  3. Смерть страхувальника: коли особа, яка є власником полісу, помирає, права його власності та обов’язки успадковуються родичами. Останні повинні переукласти договір на нового власника транспортного засобу або ж анулювати його.
  4. Ініціатива страхувальника: клієнт має право на дострокове припинення дії полісу. Причиною такого рішення може стати відмова від послуги КАСКО або намір укладення нового договору, але з іншою страховою компанією.
  5. Ініціатива страховика: достроково договір розривається за ініціативою компанії при порушенні хоча б одного з пунктів угоди застрахованою особою.

Які документи потрібні для дострокового розірвання договору КАСКО

Перш за все страховій компанії необхідно надати заяву, написану від імені власника полісу. У заяві зазначається намір достроково припинити дію договору. До заяви додають оригінал договору страхування, а також документ, що підтверджує оплату послуги КАСКО. Спеціалісти СК «Країна» розраховують невикористаний страховий платіж, який підлягає поверненню страхувальнику. Після цього сторони укладають додаткову угоду на розривання договору. У документі вказують дату припинення дії договору, суму невикористаної страхової премії, банківські реквізити для повернення цієї суми. Невикористаний страховий платіж можна зарахувати в якості оплати інших договорів страхування з СК «Країна».

Повторне укладення договору КАСКО: можливо чи ні?

Власник транспортного засобу має право на повторне укладення договору КАСКО навіть після дострокового припинення дії попереднього полісу.