Безкоштовно з мобільного 24/7
FAQ
Безкоштовно з мобільного 24/7

ОСАГО, або обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності – це документ, наявність якого є обов’язковою згідно чинного законодавства. Завдяки йому, у випадку дорожньо-транспортної пригоди, власник, який є винуватою стороною, не буде виплачувати компенсацію постраждалій стороні. Натомість це зробить страхова компанія у межах встановленого ліміту відповідальності 130 000 грн.

Завдяки наявності полісу ОСЦПВ можна не турбуватися з приводу перебігу і результату вирішення питання, яке виникло у випадку ДТП. Це не лише законодавча «забаганка», але і якісна повноцінна допомога у складних випадках, пов’язаних із участю транспортного засобу.

Подібна послуга дозволяє власнику авто, який має відповідний поліс, не турбуватися з приводу перебігу ситуації, оскільки компанія самостійно все вирішить з максимальною вигодою для клієнта.

Оформлення ОСЦПВ онлайн – чи безпечно?
Плюси, мінуси, нюанси

Раніше оформлення «автоцивілки» здійснювалось лише через відвідування офісу вибраної компанії. Сьогодні процедуру можна здійснювати в онлайн-режимі. Відрізняється вона простотою і доступністю.

Онлайн-оформлення відрізняється відсутністю ризиків, які можуть виникати у процесі оформлення документів. Зокрема, відвідавши офіс, можна придбати:

 • Зіпсований або недійсний бланк;
 • Страховку у шахраїв.

Крім того, виявити наявність помилки у вказаних даних можна не одразу. Це може статися через несприятливі умови в офісі (не всім комфортно перебувати у подібних умовах). Також може виникнути помилка зі сторони співробітника компанії, коли він неправильно розчув дані, які диктував клієнт.

Таким чином, процес оформлення страховки в онлайн-режимі є найбільш безпечним й зручним способом. Особа, яка перебуває у підходящих для неї умовах (вдома, на робочому місці, вулиці тощо), може спокійно вказати всю необхідну інформацію й ретельно перевірити її.

Для того щоб оформити ОСЦПВ достатньо зайти на сайт СК «Країна». Знайшовши необхідну форму, в її полях вказують відповідні дані про транспортних засіб і його власника. Наступний етап – оплата, що здійснюється за допомогою внесення даних банківської картки.

Поле переказу грошових коштів на вказану адресу електронної пошти буде надіслано автоматично згенерований поліс. Також поліс у цифровому вигляді буде зберігатися на офіційному сайті страховика у особистому кабінеті клієнта. У разі необхідності можна одержати його паперову версію, роздрукувавши надісланий документ. 

Процедура є повністю безпечною, оскільки здійснюється при використанні спеціального програмного забезпечення. Дані зберігаються у базі компанії і не підлягає розповсюдженню.

Переваги оформлення ОСЦПВ онлайн в СК «Країна»:

 • Швидкість – процес займає лічені країни;
 • Зручність – можна отримати документ, не виходячи із дому;
 • Захист – при використанні офіційного сайту компанії можна бути впевненим у безпечності процесу;
 • Збереження – якщо паперовий документ можна зіпсувати, загубити, то веб-версію достатньо зберегти на комп’ютері, а у разі необхідності – знову роздрукувати через особистий кабінет на сайті страховика;
 • Дійсність – генерація документу відбувається з використанням офіційного програмного забезпечення компанії.

Заповнюючи форму на сайті, необхідно слідкувати за достовірністю вказаних даних. У випадку виявлення помилки клієнту достатньо звернутися у страхову компанію. Страховки скоригує поліс згідно процедури переоформлення полісу ОСЦПВ. Оплата здійснюється у процесі оформлення документу.

Електронний вигляд забезпечує захист від шахраїв. Це виключає можливість підробки бланків. Для поліції немає необхідності мати паперовий варіант, оскільки перевірка на дійсність здійснюється за номером полісу.

До мінусів процедури відносять:

 • Складність – для тих, хто не користується сучасними технологіями і за звичкою надає перевагу відвідуванню офісу;
 • Внесення даних заново через відсутність оплати – вказані дані не зберігаються, якщо гроші вчасно не зараховуються;
 • Суто електронний вигляд – не всі мають можливість роздрукувати документ вдома і тому доводиться відвідувати копіювальний центр або безпосередньо офіс компанії.

Для декого мінусом може бути й те, що форму необхідно заповнити самостійно. В офісі компанії дану роботу виконують співробітники.

Як перевірити дію страхового полісу

Сьогодні існує 3 найбільш зручних способів здійснення перевірки дії документу. Перший полягає у тому, щоб звернутися безпосередньо до Моторного (транспортного) страхового бюро України. Здійснюється перевірка дійсності полісу ОСЦПВ за спеціальним номером телефону або через офіційний сайт.

Зв’язавшись з контакт-центром МТСБУ, необхідно озвучити оператору інформацію для того, щоб він у програмі зміг здійснити перевірку документу. Слід назвати серію і номер полісу або номер транспортного засобу, на який був оформлений документ. Процедура займає не більше, ніж 10 хвилин. Проте перевірка дійсності полісу може затягнутися, якщо багато дзвінків.

Якщо немає бажання або можливості стояти у «телефонній черзі», можна відвідати офіційний сайт МТСБУ, де у відповідних полях треба вказати дані, які запитуються. Перевіряти можна за номеру автомобіля або страховки.

Коли ви потрапляєте на головну сторінку, відкриваються два вікна. У першому можна перевірити поліс за державним номером транспортного засобу. У другому вікні необхідно вказати дані згідно номеру ОСЦПВ. Обидва способи є безкоштовними і забезпечують максимальну швидкість отримання необхідної інформації з бази МТСБУ.

Додатковою зручністю виступає те, що перевірка дійсності і дії полісу ОСЦПВ виконується станом на конкретну дату (чи функціонував він на момент настання страхового випадку). У разі ДТП обидва учасники можуть уточнити дію вказаних документів за лічені хвилини і продовжити процес вирішення даного питання.

До бюро також можна звернутися для уточнення дійсності бланку, який використовується під час оформлення документу. Для цього необхідно повідомити оператору інформацію про серію і номер поліса, запропонованого вибраною компанією.

Другий спосіб перевірки полягає у використанні мобільного додатку «Дія». Під час внесення даних із техпаспорту підтягується інформація, представлена у бюро. Під час переходу до відповідного меню можна за кольором визначити валідність документу. Якщо підсвічування рожеве, він є дійсним. Якщо ж жовте – недійсним. Тут також можна одержати інформацію про компанію-страховика, яка оформлює даний документ.

Перевагою перевірки додатку виступає те, що перевірка дійсності полісу і його дії не потребує збереження персональних даних користувача на серверах. Необхідна інформація відображається лише у той момент, коли поступає запит. Дані поступають на сервер, а процес передачі здійснюється каналами, що характеризується спеціальним шифруванням, у тому числі й подвійним.

Якщо до цього інформація не була внесена до системи, перевірку можна здійснити, використовуючи QR-код. Його можна одержати натисненням на спеціальні символи у програмі.

На додачу перевірка дійсності полісу ОСЦПВ і його дії можлива і у компанії, яка видала його. Необхідно зайти на сайт компанії-страховика, перейти у потрібний відділ і внести дані, які запитуються.

Перевірка страхового полісу за номером автомобіля

Здійснювати перевірку страхового полісу, враховуючи номер транспортного засобу, достатньо зручно, якщо сталася ДТП. Таким чином можна одержати відповідь на два важливих питання одночасно:

 1. Чи дійсний документ власника, який цікавиться.
 2. Чи є документ і чи діє він у решти учасників ДТП.

Зручність послуги полягає у тому, щоб здійснити операцію безпосередньо на місці пригоди. Дізнаватись, чи прострочений документ чи ні, можна через сайт моторного бюро чи телефоном. Якщо інший учасник ДТП повідомив, що уклав з конкретною компанією, тоді можна перевірити безпосередньо достовірність інформації.

Для уточнення дійсності документу необхідно вводити номер без пробілів та інших зайвих знаків, у тому числі дефісу і тире. Інформація, яка одержується, датується тим днем, коли здійснювався запит на її отримання.

Перевірка страховки за номером полісу

Окрім номеру самого автомобіля, у процесі уточнення може брати участь і номер ОСЦПВ. Процедура здійснюється аналогічним чином. Можна вибрати відповідне поле на сайті моторного бюро і внести туди інформацію, яка запитується чи зв’язатися з оператором контакт-центру і повторити усно.

У процесі вказується номер страховки, дійсність якої слід уточнити. Необхідно внести у спеціальне поле на сайті цифри, представлені на документі. Перевірити дійсність і дію можна одразу ж після того, як буде одержаний бланк компанії, що займається страхуванням.

Також можна дізнатися про статус документу, представленого у паперовому вигляді. Необхідно вказати серію разом із номером. Серію вводять латиницею або кирилицею. Зробити це все можна у будь-який час доби і день тижня. Онлайн-режим дозволяє також економити час, адже уся процедура здійснюються досить швидко.

Переваги оформлення ОСЦПВ саме у страховій компанії «Країна»

Звертаючись до компанії «Країна» можна не турбуватися з приводу дійсності одержаного документу. Окрім того, кожному клієнту забезпечено:

 • Поліс, що діє на всій території України;
 • Цілодобова технічна підтримка;
 • Адекватна вартість послуг;
 • Захист від втрати документу;
 • Мінімальний час, який необхідний для оформлення паперів. За бажанням клієнта поліс може бути оформлений у електронному вигляді онлайн.

Щоб дізнатися точну суму, яку необхідно переказати у процесі одержання документу, достатньо натиснути відповідну кнопку на сайті компанії. У формі, яка відкрилась, необхідно ввести дані, що запитуються системою. Обов’язково слід перевіряти на предмет відсутності помилок. Після вказання необхідних даних, слід натиснути на кнопку розрахунку, і система покаже результат.

Додатковими перевагами онлайн-оформлення страховки є:

 • Прозорі умови реалізації процесу;
 • Об’єктивний розрахунок необхідного документу;
 • Можливість оформлення полісу страхування безпосередньо на сайті страхової компанії;
 • Значна економія часу, необхідного для заповнення даних і отримання документу.

У разі виникнення питань одержати відповідь можна зв’язавшись з представником компанії за телефоном, вказаним на сайті. Також можна підписатися на офіційні документи у соціальних мережах.

Для одержання актуальної інформації з питань страхування, зокрема ОСЦПВ, можна вказати адресу e-mail. Усі актуальні новини ви одержуватимете на електронну пошту.

Функціонал сайту компанії вирізняється:

 • Простим оформленням;
 • Простотою введення інформації;
 • Швидкістю опрацювання даних;
 • Мінімальним часом реагування на запит;
 • Безпечністю процесу;
 • Максимальним ступенем захисту персональних даних;
 • Можливістю одразу ж отримати дані на питання, що цікавлять.

СК «Країна» надає послуги, які можна одержати в онлайн-режимі або підчас відвідання офісу. Звертаючись до нас, ви можете бути впевнені у дійсності документів, що видаються, адекватній ціні, а також професіоналізмі співробітників.