1.      Основні умови страхового продукту

Клас страхування та опис страхового продукту

Клас страхування 8 «Страхування майна від вогню та небезпечного впливу природних явищ».

Клас страхування 9 «Страхування майна від шкоди, заподіяної градом, морозом, іншими подіями (включаючи крадіжку, розбій, грабіж, умисне пошкодження / знищення майна), крім подій, визначених у класі 8».

Клас страхування 13 «Страхування іншої відповідальності (крім визначеної у класах 10, 11, 12)».

 

На страхування приймаються конструктивні елементи квартири/приватного будинку з/без внутрішнього оздоблення, що розташоване за адресою, зазначеною в Договорі страхування.

Договір страхування укладається без попереднього огляду і експертної оцінки Страховиком його вартості.

Також підлягає страхуванню відповідальність Страхувальника за шкоду, заподіянутретім особам та/або майну третіх осіб внаслідок експлуатації Застрахованого майна.

Страхові ризики та обмеження страхування

8.1.      Вогонь (пожежа, крім підпалу).

8.2.      Вибух.

8.3.      Природні явища (удар блискавки, стихійні явища).

8.4. Дія води.

8.5. Протиправні дії третіх осіб (крадіжка, розбій, грабіж, умисне пошкодження/знищення (загибель) майна).

8.6. Наїзду на Застраховане майно наземних транспортних засобів третіх осіб, в т.ч. рейкових.

8.7. Військові ризики - втрата/знищення/пошкодження Застрахованого майна під час та внаслідок військових, антитерористичних операцій, воєнних дій, бойових дій на території (у місці) дії Договору страхування, внаслідок обставин та подій, що стались в результаті використання будь-якого виду зброї, знарядь війни, в тому числі саморобної зброї незалежно від цілі її призначення, бойових машин, танків, військових та інших формувань, окремих солдатів та бойовиків. Покривається лише, якщо п.5.2.1 Частини 1 Договору відмічений «ТАК».

8.8. Ризик пошкодження майна Орендарем покривається виключно за наявності укладеного договору оренди/суборенди зі Страхувальником і якщо п.5.2.2Частини 1 Договору відмічений «ТАК».

8.9.      Відповідальність перед третіми особами за відшкодування шкоди життю, здоров'ю та/або майну третіх осіб, заподіяної під час проживання у житловому приміщенні та/або користуванні Застрахованим майном.

Територія та строк дії договору

Територія дії Договору:

·         Україна;

Дія Договору не поширюється на території Луганської, Донецької областей, Автономної Республіки Крим та/або тимчасово окуповані території російською федерацією, та/або території та населені пункти, на яких ведуться бойові дії, та/або території, які вийшли з-під контролю органів державної влади України, та/або території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Якщо здійснюється страхування «Військових ризиків», дія Договору страхування не поширюється на території та зони заходів або дій будь-якого роду, що вчиняються в умовах нестабільного правопорядку (територія активних бойових дій, громадські заворушення, революції, заколоти, повстання, страйки, путчі, локаути тощо), на тимчасово окупованій Російською Федерацією території та населені пункти, на яких ведуться (велися) бойові дії, території, які вийшли з-під контролю органів державної влади України та /або на яких органи державної влади не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, а також на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Мінімальний строк дії договору – 1 рік (12 місяців).

Максимальний строк дії договору – 1 рік (12 місяців).

У випадку, якщо страхова премія сплачується з розбивкою на частини, то строк дії договору поділяється на періоди страхування.

Розмір страхової суми (ліміту відповідальності)

10.1. Мінімальний розміри страхової суми:

10.1.1. Клас страхування 8,9 (страхування майна) 80 000,00 гривень

10.1.2. Клас страхування 13 (страхування відповідальності) – 20 000,00 гривень

10.2. Максимальний розміри страхової суми:

10.2.1. Клас страхування 8,9 страхування майна 800 000,00 гривень

10.2.2. Клас страхування 13 (страхування відповідальності) – 200 000,00 гривень

Франшиза

Не застосовується

Розмір страхової премії/страхового тарифу

Встановлюється в залежності від обраних умовстрахування. Мінімальний розмір страховоготарифу–0,42% від страхової суми.

Максимальний розмір страхового тарифу – 0,624% від страхової суми.

Порядок та строки сплати страхової премії

Одноразово (за погодженням Сторін - з розбивкою на 12 частин).

Кількість періодів страхування – 1 або 12. Період страхування – 1 (один) рік або 1 (один) місяць. В разі сплати страхового платежу частинами, строк дії Договору страхування поділяється на 12 періодів страхування. Договір страхування діє за умови сплати страхового платежу за відповідний період страхування. При цьому Договір страхування починає діяти з 00 годин 00 хвилин дня наступного після сплати страхового платежу за період страхування, але не раніше дати зазначеної, як початок дії Договору. Термін закінчення останнього сплаченого періоду страхування відповідає терміну закінчення Договору страхування. Якщо страховий платіж надійшов у періоді страхування, за який страховий платіж вже сплачений, то наступний період страхування починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем закінчення попереднього періоду страхування. Якщо страховий платіж надійшов з простроченням строків сплати, період страхування починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем сплати страхового платежу, наступний період страхування відраховується від цієї дати, строк дії Договору не подовжується.

Обов’язки сторін

Страхувальник зобов’язаний:

·           сплачувати страхову премію у порядку та строки, встановлені Договором страхування;

·           протягом строку дії Договору страхування повідомляти Страховика про будь-яку зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику (визначення ймовірності та вірогідності настання страхового випадку та розміру можливих збитків), та/або інших обставин, що впливають на розмір страхової премії за договором страхування;

·           інформувати Страховика про настання події, що має ознаки страхового випадку, у порядку та строки, визначені Договором страхування;

·           вживати заходів для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку;

·           дотримуватись інструкцій по зберіганню, експлуатації та обслуговуванню Застрахованого майна, використовувати це майно тільки за призначенням, а також виконувати рекомендації компетентних органів і представників Страховика для запобігання виникненню збитків і пошкоджень;

·           повернути Страховику отриману страхову виплату протягом 5 (п’яти) робочих днів з дня отримання відповідної письмової вимоги від Страховика, якщо після здійснення страхової виплати за Договором виявиться обставина, що за Договором або чинним законодавством України повністю чи частково позбавляє Страхувальника (або Вигодонабувача) права на отримання страхової виплати.

·           виконувати інші обов’язки, передбачені Договором страхування та чинним законодавством України.

Страховик зобов’язаний:

·           ознайомити Страхувальника з умовами Договору страхування;

·           у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату у передбачений Договором страхування строк;

·           відшкодувати витрати понесені Страхувальником при настанні страхового випадку, в тому числі щодо запобігання або зменшення збитків, якщо це передбачено у Частині 1 Договору страхування;

·           забезпечувати збереження інформації, що становить таємницю страхування, з урахуванням вимог Закону України «Про страхування»;

·           виконувати інші обов’язки, передбачені Договором страхування та чинним законодавством України.

Підстави та порядок припинення договору

·            Дія Договору страхування припиняється та договір втрачає чинність за згодою Сторін, а також у разі: закінчення строку дії Договору страхування; виконання Страховиком зобов'язань перед Страхувальником у повному обсязі; несплати Страхувальником страхової премії (або відповідної її частини) у встановлені Договором строки; ліквідації Страхувальника; ліквідації Страховика; набрання законної сили рішенням суду про визнання Договору страхування недійсним.

·            Дія Договору страхування може бути достроково припинена за вимогою Страхувальника або Страховика. Про намір достроково припинити дію Договору страхування будь-яка Сторона зобов'язана повідомити іншу сторону не пізніше як за 30 (тридцять) календарних днів до дати припинення дії Договору страхування.

·            Страховик повертає у разі дострокового припинення Договору страхування частину сплаченої страхової премії за період, що залишився до закінчення строку дії Договору страхування з вирахуванням за цей період витрат, пов'язаних безпосередньо з укладенням і виконанням Договору страхування, та фактичних страхових виплат, що були здійснені за страховими випадками, що сталися протягом строку дії Договору страхування.

·            Повернення сплаченої страхової премії або її частини здійснюється Страховиком протягом 10 (десяти) робочих днів від дати дострокового припинення дії Договору страхування, крім випадків, передбачених законодавством України.

Остаточний розрахунок між Страхувальником і Страховиком у разі дострокового припинення дії Договору страхування, за яким залишилися неврегульовані страхові випадки, здійснюється після прийняття Страховиком рішення про визнання випадку страховим та здійснення страхової виплати або прийняття страховиком рішення про невизнання випадку страховим та/або прийняття страховиком рішення про відмову в здійсненні страхової виплати.

2.      Здійснення страхових виплат

Порядок дій у разі настання події, що має ознаки страхового випадку

У разі настання події, що має ознаки страхового випадку, Страхувальник повинен:

·                   вжити всі можливі заходи для зменшення збитків та рятування Застрахованого майна, у тому числі рекомендовані Страховиком;

·                   повідомити Страховика про настання події, що має ознаки страхового випадку, не пізніше 24 (двадцяти чотирьох) годин як тільки Страхувальнику стало відомо або повинно було стати відомо, повідомити про це Страховика, одним з наступних способів:

·                   на електронну адресу Страховика [email protected];

·                   за номером телефону 0-800-500-467 (безкоштовно по Україні зі стаціонарних номерів) / 890 (з мобільного безкоштовно з функцією «Call-Back»).

·           В разі настання події, що заявляється як страховий випадок, Страхувальник зобов’язаний надати Страховику документи, в строки та згідно переліку, що визначеніу Договорі страхування.

Порядок здійснення страхових виплат

Рішення про виплату або відмову у виплаті страхового відшкодування приймається Страховиком протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів з дня отримання Заяви на виплату страхового відшкодування та інших документів, необхідних для підтвердження настання страхового випадку, з’ясування обставин, причин настання страхового випаду та/або визначення розміру збитку та способу виплати страхового відшкодування й затверджується Страховим актом за встановленою Страховиком формою.

У разі прийняття Страховиком рішення про виплату страхового відшкодування, Страховик протягом 15 робочих днів з моменту складення страхового акту здійснює виплату страхового відшкодування.

У разі прийняття рішення про відмову у страховій виплаті Страховик протягом 10 (десяти) робочих днів з дня прийняття такого рішення повідомляє про це Страхувальника (Вигодонабувача, потерпілу третю особу) в письмовій формі з обґрунтуванням причини відмови.

Страхова виплата здійснюється:

-             Страхувальнику (Вигодонабувачу);

-             на рахунок ремонтної організації, яка здійснює відновлювальний ремонт пошкодженого майна, за письмовою згодою Страхувальника, Страховика та потерпілої третьої особи;

-            потерпілій третій особі (фізичній або юридичній особі, фізичній особі - підприємцю), правонаступнику (правонаступникам) чи спадкоємцю (спадкоємцям) потерпілої третьої особи, яка загинула (померла), їх законним представникам або погодженим з ними особам, які здійснюють чи здійснили лікування або сплатили витрати на лікування такої потерпілої третьої особи.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у страховій виплаті

Не визнаються страховими випадками події, які:

·                    не обумовлені як страховий випадок в Договорі;

·                    відбулися до початку дії Договору чи після його закінчення;

·                    обумовлені дією причин та обставин, що виникли до початку дії Договору;

·                    відбулися поза вказаною в Договорі страхування територією дії Договору;

·                Страховик не відшкодовує збитки відвтрати/знищення/пошкодження Застрахованого майна під час або внаслідок:

·                     прямого та/або опосередкованого впливу ядерної енергії в будь-якій формі;

·                     прямого та/або опосередкованого впливу іонізуючого випромінювання;

·                     дії радіоактивних, токсичних, вибухових або інших небезпечних або забруднюючих властивостей, будь-якого ядерного реактора або інших ядерних агрегатів або їхніх ядерних компонентів;

·                    воєнних дій, військових заходів будь-якого роду, використання зброї, військової техніки та знарядь війни, дій військових сил та/або спеціальних формувань (підрозділів) будь-якої держави, будь-якого роду недержавних збройних сил або збройних формувань, дій бойовиків, збройних угрупувань, їх окремих учасників (незалежно від факту оголошення війни чи введення воєнного стану). В разі страхування«Військових ризиків», цей пункт не застосовується.

·                    масових заворушень, страйку, локауту або терористичного акту; 

·                    конфіскації, націоналізації, арешту, реквізиції Застрахованого майна державною (громадянською, військовою) владою або від її імені, або органами громадського чи місцевого самоврядування;

·                    обробки майна корисним вогнем, теплом з метою його переробки/обробки (сушки, зварювання, прасування, плавлення, ремонту, деструкції, піролізу);

·                    самозаймання, тління, дії підземного вогню, зношення, конденсату, відпрівання, пошкодження водяною парою, просочування, корозії, окислювання, бродіння, ржавіння, ерозії, гниття, розкладання, сухості, пересихання, шумування, втрати ваги, усихання, усадки, вибуху зернового пилу;

·                    випаровування або інших езотермічних реакцій чи інших природних властивостей матеріалів, з яких виготовлене Застраховане майно або його частини;

·                         дії шкідників та тварин, в тому числі птахів, гризунів, комах, паразитів, цвілі, плісняви, грибка, спор, мікроорганізмів;

·                         постійної, регулярної, тривалої, раптової дії газів, газоподібних речовин, парів, рідин, кислот, хімічних сумішей, які не належать до ризику «Вибух», «Пожежа», «Дія води», «Протиправні дії третіх осіб»;

·                         вибуху динаміту, пластикової вибухівки або інших вибухових речовин;

·                         впливу електричного струму з виникненням полум’я або без нього (наприклад, в результаті перенапруги, дефектів (порушень) в ізоляції (короткого замикання, замикання в обмотці інших подібних процесів), дефектів (недоліків або відсутності) заземлення, недостатнього контактування, недоліків пристроїв вимірювання та регулювання, недоліків запобіжних пристроїв), які завданні електричним пристроям, якщо тільки це не стало причиною подальшого поширення вогню;

·                         пошкодження майна внаслідок помилок та упущень  Страхувальника (Вигодонабувача);

·                         використання, збереження, або тимчасового розміщення в межах місця страхування газового устаткування та інших вибухонебезпечних предметів, матеріалів та речовин, які не є невід’ємною частиною інженерних комунікацій або виробничого процесу в місці страхування;

·                         оповзня, осідання або іншого руху ґрунту у тому разі, якщо зазначені випадки викликані проведенням вибухових і земляних робіт, видобутком або розробкою родовищ твердих, рідких або газоподібних корисних копалин;

·                         землетрусу, якщо буде доведено, що при проектуванні, будівництві та експлуатації застрахованих будівель, не враховувались сейсмічні умови місцевості, в якій розташовані будівлі; пожежа, що виникла внаслідок землетрусу;

·                         проникнення в застраховані приміщення дощу, снігу, граду або бруду через незачинені вікна, двері, не відремонтовану покрівлю або інші отвори в будинках, якщо ці отвори не виникли внаслідок стихійного явища, що є страховим випадком;

·                         обвалу, зсуву та/або просідання ґрунту, внаслідок промерзання та відтавання ґрунту, прибережної ерозії ґрунтів, пересихання або дренування (осушення) ґрунту;

·                         просідання та іншого руху ґрунту для нових будівель або споруд. Під новими будівлями та спорудами слід розуміти будівлі та споруди, які були здані в експлуатацію після будівництва менше, ніж за два роки до виявлення збитків внаслідок просідання та іншого руху ґрунту;

·                         втрати/знищення/пошкодження Застрахованого майна водою, якщо воно не викликане безпосередньо одним зі стихійних явищ або дією води зазначеною у страхових ризиках Договору;

·                         падіння предметів, конструкцій та інших елементів будівель (споруд, інженерних споруд), які були збудовані без дозволу компетентних органів;

·                         проведення будівельно-монтажних робіт;

·                         крадіжка або розкрадання майна під час або після страхового випадку окрім випадків, передбачених ризиком «Протиправні дії третіх осіб»;

·                         дефектів і недоліків Застрахованого майна, що були відомі Страхувальнику до настання страхового випадку, але про які не було повідомлено Страховику.

·                         Не є страховим випадком та не підлягає відшкодуванню Страховиком, збиток, що завданий електричним та електронним приладам, будь-якому іншому обладнанню непрямою дією блискавки, якщо інше не передбачено Договором страхування. Під непрямою дією блискавки, якщо інше не передбачено Договором страхування, слід розуміти опосередковану дію атмосферної електрики на застраховане електричне та електронне обладнання, машини та пристрої, що вийшли з ладу, оплавилися під впливом сили індукції електроенергії, що викликана атмосферним розрядом, факт якого підтверджено найближчим до території страхування органом метеорології.

·                     До страхових випадків не відносяться та страхове відшкодування не сплачується за збитками, що сталися внаслідок:

·                         обвалу будинків, споруд через аварійність, знос, помилки в проектуванні або будівництві, часткове руйнування або пошкодження внаслідок тривалої експлуатації;

·                         навмисних дій/бездіяльності або грубої необережності Страхувальника (Вигодонабувача), зокрема, але не виключно:

·                         невиконання, порушення чинних норм, розпоряджень органів відомчого і державного пожежного нагляду, встановлених правил збереження вогненебезпечних і вибухонебезпечних речовин та предметів або інших правил експлуатації, визначених для відповідних категорій майна;

·                         невжиття заходів для попередження можливої втрати/знищення/пошкодження Застрахованого майна;

·                         дій Страхувальника (Вигодонабувача), що спрямовані на настання страхового випадку;

·                         дій Страхувальника (Вигодонабувача), що знаходились в стані алкогольного сп’яніння, під впливом наркотичних чи токсичних речовин;

·                         недотримання Страхувальником (Вигодонабувачем) інструкцій по зберіганню, експлуатації, обслуговуванню Застрахованого майна, умов технологічних процесів та техніки безпеки, а також використання цього майна для цілей інших, ніж ті для яких воно призначене виробником та/або нормами експлуатації;

·                         несанкціонованого переобладнання (неузгоджені з постачальником послуг) та/або порушення правил монтажу та експлуатації електромереж, тепломереж, газового устаткування, систем водопостачання, каналізації.

3.      Інша інформація

Форма договору

Паперова або електронна

Канал(и) реалізації страхового продукту

Вебсайт страховика  https://krayina.com

Головний офіс

Перелік відокремлених структурних підрозділів https://krayina.com/page/rozkrittya-informatsii

Реєстр страхових посередників https://krayina.com/page/rozkrittya-informatsii

Інша інформація про страховий продукт

-

Посилання на документи, в яких міститься повна інформація про стандартний страховий продукт

Загальні умови страхового продукту https://krayina.com/page/fortetsya

Договір страхування https://krayina.com/page/fortetsya

Не знайшли свого запитання, телефонуйте на номер 0-800-500-467, або
замовляй зворотній зв’язок