Безкоштовно з мобільного 24/7
FAQ
Безкоштовно з мобільного 24/7

Страхування сільськогосподарських культур — захист агробізнесу від ризиків

Аграрний бізнес відноситься до категорії високоризикових підприємств, оскільки тісно пов’язаний із природними умовами і оточуючим середовищем, у якому ведеться сільськогосподарська діяльність. На додачу до економічних типів ризиків, що є спільними для більшості видів бізнесу, аграрії піддаються впливу факторів, обумовлених специфікою діяльності і непідконтрольними людині форс-мажорними обставинами. Управління ризиками у сільськогосподарській діяльності набуває особливого значення. Страхування сільськогосподарських культур – надійний спосіб захистити власний бізнес від банкрутства і компенсувати збиток при настанні страхового випадку.

Зміст послуги, умови, ризики, що покриваються

Використання страхування сільськогосподарського виробництва в Україні направлене на вирішення наступних задач:

 1. Підвищення конкурентоздатності усіх видів фермерських господарств і збільшення прибутку.
 2. Сприяння управлінню ризиками у сільському господарстві.
 3. Соціальна інтеграція, скорочення бідності і сприяння економічному розвитку в сільській місцевості.

Страхування сільськогосподарських культур захищає ваші посіви і майбутній врожай від пошкоджень, викликаних: ураганом, повінню, зливами, градом, ударом блискавки, оповзнем, лавиною, посухою, негативними наслідками зимових або весняних морозів і заморозків.

Страховики пропонують страхування врожаю з покриттям одного або декількох ризиків:

 • Стихійних лих;
 • Погодних аномалій;
 • Захворювань посівів;
 • Нашесть шкідників;
 • Дій третіх осіб, що призвели до пошкоджень застрахованого майна, й інші непередбачувані події, що призвели до втрати об’єкта страхування.

Договір, що покриває практично всі основні ризики регіону, є мультиризиковим. Договір страхування врожаю укладається після появи сходів або відновлення весняної вегетації посівів, насаджень. Строк дії – до моменту збору врожаю (при вирощуванні у теплицях застосовують інші цикли). Відповідальність страховика настає після проведення сумісного огляду посівів.

Програми, що пропонуються, та їх зміст

Задля забезпечення усунення ймовірних ризиків і мінімізації збитків аграріїв України, спеціалістами нашої компанії була розроблена серія програм:

 • Комплексне (мультиризикове) страхування сільськогосподарських культур і їх врожаю.
 • Страхування озимих посівів на період перезимівлі.
 • Страхування майбутнього врожаю від обраних ризиків.
 • Страхування на основі індексу врожайності.

СК «Країна» пропонує страхування різних видів посівів (пшениця, ячмінь,соя, ріпак, кукурудза, соняшник, горох та інші культури). Передбачений захист як від повної, так і від часткової загибелі посівів та урожаю. Можливе і страхування сільськогосподарських культур як на період повного циклу вирощування, так і на визначенний період. Пропонуємо різні формати: мультиризикове страхування; від поіменних ризиків; страхування на базі індексу врожайності.

Розмір тарифів варіюється за регіонами. Як правило, на тарифи впливає:

 • Регіон вирощування сільгоспкультур;
 • Вид сільгоспкультур;
 • Розмір франшизи/покриття;
 • Стан посівних площ;
 • Кількість культур, які страхуються.

Страхова сума визначається як вартість майбутнього врожаю, яку одержують, помноживши середню врожайність сільгоспкультури у господарстві Страхувальника за останні 5 років на площу посівів і ціну одиниці врожаю.

При страхуванні посівів/посадок вона визначається у розмірі планових або балансових витрат на вирощування на період до закінчення дії договору страхування.

Програма на базі «Індексу прогнозованої врожайності» передбачає страхування врожаю озимих і ярових сільськогосподарських культур від впливу усіх можливих погодних ризиків. Страховим випадком вважається зниження або повна втрата врожайності застрахованої сільськогосподарської культури у межах району. Підписання договору страхування, так само як і виплата страхового відшкодування, не потребує огляду полів. Застрахувати можна як повну вартість майбутнього врожаю, так і його частину (наприклад, покрити лише посівну кампанію або ЗРЗ). Страхове відшкодування виплачується протягом наступних 30 днів після збору врожаю.

Переваги оформлення страхування сільськогосподарських культур в СК «Країна»

Страхова компанія «Країна» працює на ринку з 1994 року. За останні 27 років організація зарекомендувала себе у якості надійного і відповідального партнера. Ми пропонуємо послуги аграрного страхування в Україні на оптимальних умовах. Перелік програм враховує базові потреби виробників при страхуванні ризиків, пов’язаних з веденням агробізнесу. Ми практикуємо індивідуальний підхід до клієнтів і підберемо умови, що якнайкраще відповідають специфіці вашої діяльності.

Зверніться до нашого офісу для того, щоб вигідно і надійно застрахувати посіви або сільськогосподарських тварин. Мережа філіалів представлена регіональними дирекціями СК «Країна». Вони є у кожній області та великих містах України. Ви можете зв’язатися телефоном як з регіональною дирекцією, так і зі спеціалістами головного офісу. Наші спеціалісти дадуть відповіді на всі питання, що виникли, а також допоможуть у виборі програми і роз’яснять суть умов і відповідальність сторін. 

Строк дії договору страхування посівів на період перезимівлі – від огляду сходів до відновлення вегетації після зими, а за ризиком заморозку – до 1 травня. Страхування врожаю озимих і ярових сільськогосподарських культур на весняно-літній період – до збору врожаю, у випадку його недоотримання (загибелі) або пошкодження виплачується у розмірі вартості втраченого зерна.

Висока надійність страхових операцій підкріплена програмами перестрахування у провідних міжнародних компаніях перестрахування ризиків. Усі ризики перестраховуються у «SwissRe» (72%, Швейцарія) і HannoverRe (28%, Німеччина) за облігаторним договором без обмеження збитковості з об’ємом відповідальності 2 мільярди гривень.