Безкоштовно з мобільного 24/7
FAQ
Безкоштовно з мобільного 24/7

КАСКО – це комплексне страхування транспортного засобу, яке призначене для компенсації збитків, пов’язаних з викраденным, пошкодженням у результаті навмисних або ненавмисних дій третіх осіб, ДТП, стихійного лиха. КАСКО не передбачає страхування вантажів, пасажирів та відповідальності перед третіми особами. Оформлення полісів КАСКО – це одна із найпопулярніших послуг, серед усіх запропонованих страховими компаніями, зокрема і СК Країна. Розкажемо детально про ризики КАСКО, адже це важливий аспект страхування транспортних засобів.

Страховий ризик: суть

Страховий ризик – це подія, при настанні якої страхова компанія зобов’язується здійснити страхову виплату згідно договору. Така подія не залежить від волевиявлення особи, і її настання неможливо передбачити.
Страхування транспортних засобів (КАСКО) добровільний вид страхування, а це означає, що кожна страхова компанія самостійно визначає правила та умови договору. Тому зміст цього документу може відрізнятися у різних компаній. Тобто, не можна однозначно стверджувати, які саме ризики передбачені договором страхування.

Правилами страхування СК «Країна передбачено покриття по наступним ризикам:

 • ДТП – мається на увазі зіткнення з іншим учасником дорожнього руху, нерухомим об’єктом, а також наїзд на рухомі та нерухомі об’єкти, пошкодження від ударів інших об’єктів, у тому числі під час стоянки або зупинки;
 • незаконне заволодіння;
 • протиправні дії третіх осіб – пошкодження або знищення, у тому числі підпал автомобіля, викрадення його окремих частин, навмисне або через необережність;
 • інші непередбачувані випадки – значний перелік непередбачуваних подій, до яких відносять пожежу, вибух, стихійне лихо або природні явища: удар блискавки, викид каміння з-під коліс інших авто, зіткнення з тваринами.

Додатково за окрему оплату у договір страхування КАСКО вписують ризики, пов’язані з пошкодженням додаткового обладнання авто. Це затребувана послуга, адже деякі власники транспортних засобів встановлюють додаткові пристрої та агрегати, які міняють початкову комплектацію. До них відносять теле-, відео-, аудіо-, радіоапаратуру, що стаціонарно встановлена на автомобіль, але не входить до початкової комплектації. Також сюди відносять ГБО.

Підписуючи договір КАСКО, клієнт може вибрати список страхових ризиків, від яких бажає захистити своє авто.

В залежності від цього поліси КАСКО можна розділити на два окремі види:

 1. Усі ризики (повне КАСКО): вважається найбільш надійним страхуванням транспортного засобу, адже покриває максимальний перелік можливих подій.
 2. Конкретні ризики (часткове КАСКО): фізична чи юридична особа, яка оформлює поліс, на свій розсуд вибирає страхові ризики КАСКО із запропонованих варіантів, зазначених у програмах страхування

Критерії вибору договору:

 1. Повне КАСКО підійде водіям з невеликим стажем, а також тим, хто часто використовує транспортний засіб, у тому числі у містах зі щільним трафіком. Повне КАСКО обов’язково оформлюють на нові авто, придбані у кредит. Додаткове обладнання страхується згідно того ж переліку ризиків.
 2. Часткове КАСКО або страхування лише від пошкоджень вибирають водії, чий автомобіль зберігається у безпечних умовах: на паркунгу з охороною або у гаражі. Від викрадення доцільно страхувати авто, яке належить до однієї із найбільш привабливих для викрадачів. Прикладом часткового страхування може бути програма «Улюблене авто» від СК «Країна. Ця програма покриває повний список ризиків, але у випадках тотальних пошкоджень (сума збитку становить більше, ніж 60% вартості автомобіля) та викрадення.

Сукупність ризиків – один із ключових параметрів, що впливають на вартість полісу КАСКО. Чим більше ризиків зазначено у договорі, тим вища ціна послуги. Також на вартість впливають характеристики автомобіля: марка, модель, рік випуску, ступінь зносу та комплектація. Враховується водійський стаж людей, які допускаються до керування автомобілем, а також основне місце експлуатації авто і наявність у договорі франшизи – передбаченої договором частин збитків, які не відшкодовуються при настанні страхового випадку. Чим вище цей показник, тим дешевше послуга страхування.
Обирайте у якості страховика СК «Країна». Це надійна українська страхова компанія, яка активно працює на ринку страхування нашої держави 25 років.

Наші переваги:

 • великий досвід та високий рівень професіоналізму;
 • широкий вибір програм страхування КАСКО: Улюблене авто, Престиж+, Автопрофі;
 • швидке реагування при настанні страхового випадку: надання технічної допомоги, безкоштовного евакуатора, виїзд аварійного комісара на місце ДТП, допомога у оформленні документів.

Цікавить вартість КАСКО? Скористайтеся зручним онлайн-калькулятором на нашому сайті. Тут також можна швидко і зручно оформити договір КАСКО.