Безкоштовно з мобільного 24/7
FAQ
Безкоштовно з мобільного 24/7

Згідно діючого законодавства України, КАСКО не є обов’язковим видом страхування. Але на практиці багато автовласників надають перевагу оформленню полісу, так как він допомагає уникнути неочікуваних витрат. За рахунок наявності КАСКО водій може покрити велику кількість ризиків, у тому числі і пов’язаних з викраденням транспортного засобу.

Страховий випадок по КАСКО: їх список, умови виплати

Страховим випадком називають подію, при настанні якою страхова компанія зобов’язується виплатити кошти згідно договору. Страховий випадок за договором КАСКО настає тоді, коли щось трапляється тоді, а причина випадку зафіксована у договорі страхування. Якщо ризик не зазначається у договорі, тоді випадок не буде страховим.
У 2019 році об’єм страхування КАСКО в Україні зріс на 25% у порівнянні з 2018 роком.

Це свідчить про високий попит на послугу і пов’язано з великою кількість факторів, серед яких можна виділити:

 • стан доріг;
 • зростаюча кількість викрадень автомобілів зловмисниками;
 • збільшення кількості дорожньо-транспортний пригод на дорогах України.

Важливою особливістю КАСКО є те, що цей вид страхування не регулюється на законодавчому рівні, а тому зміст договору може суттєво відрізнятися у різних страхових компаній. Тому не можна бути впевненим у тому, від яких саме ризиків страхує себе автовласник.

Страхування автомобіля КАСКО можна умовно розділити на 2 типи:

 • Повне КАСКО – передбачає максимальне покриття усіх ризиків, зазначених у правилах страхової компанії.
 • Часткове КАСКО – у договорі страхування зазначений обмежений перелік випадків, при настанні яких автовласник може розраховувати на компенсацію.

Очевидно, що власнику транспортного засобу вигідно, коли договір включає усі страхові випадки. У такому разі водій відчуває впевненість та надійний захист матеріального становища. Але такий поліс коштуватиме дорожче у порівнянні з полісом часткового страхування.

Який страховий випадок може бути вказаний у полісі. Згідно правил страхування СК «Країна» передбачено покриття наступних ризиків:

 • ДТП – мається на увазі зіткнення з іншим учасником дорожнього руху, нерухомим об’єктом, а також наїзд на рухомі та нерухомі об’єкти, пошкодження від ударів інших об’єктів, у тому числі під час стоянки або зупинки;
 • незаконне заволодіння;
 • протиправні дії третіх осіб – пошкодження або знищення, у тому числі підпал автомобіля, викрадення його окремих частин, навмисне або через необережність;
 • інші непередбачувані випадки – значний перелік непередбачуваних подій, до яких відносять пожежу, вибух, стихійне лихо або природні явища: удар блискавки, викид каміння з-під коліс інших авто, зіткнення з тваринами.

Компанія «Країна» пропонує декілька найбільш популярних комплексних програм, які призначені для захисту страхувальника і його автомобіля від ризиків. Виплата згідно договору КАСКО здійснюється за умови настання страхового випадку, зазначеного у полісі. Якщо ризик не зафіксований у документі, тоді, нажаль, власник полісу не отримає виплату.

Оформлення страхового випадку КАСКО

Процедура оформлення страхового випадку в компанії СК «Країна» включає наступні етапи:

 1. Одразу ж проінформувати про настання надзвичайної події представнику страхової компанії. Цілодобовий контакт-центр СК Країна зафіксує ваше звернення і допоможе у правильному оформленні події. Перш за все наш оператор з’ясує наявність постраждалих осіб і при необхідності викличе невідкладну допомог на місце події. Одразу ж після приїзду спеціаліст визначить, чи є необхідність у компетентних органах або аварійному комісарі. Також співробітник страхової компанії з’ясує, чи буде страховик вимагати документи від компетентних органів, які необхідні для одержання страхової виплати. Ми нагадаємо вам, з якими документами чекаємо вас для подачі заяви, а також адресу та графік роботи найближчого офісу СК «Країна».
 2. Звернутися до поліції. Якщо збиток незначний, ви завжди можете отримати консультацію про необхідність фіксації події представниками поліції у нашому контакт-центрі. Наш співробітник знає повний перелік подій, при настанні яких страхова компанія не вимагає документи, видані поліцією.
 3. Подати в страхову компанію заяву. Приходьте у наш офіс протягом трьох робочих днів, щоб заповнити заяву про настання страхового випадку.
 4. Ушкоджений автомобіль необхідно надати для огляду представнику страхової компанії. Якщо авто викрали, страховій компанії передають ключі від транспортного засобу та оригінал свідоцтва про реєстрацію.

Важлива інформація: до проведення огляду та фіксації усіх пошкоджень водій не має права на самостійний ремонт, так як страховик не зможе дізнатися, чи були ці пошкодження до моменту ДТП. Всі ремонтні роботи узгоджують зі страховою компанією.

Розгляд страхового випадку

Для того, щоб СК «Країна» почала розгляд страхового випадку, вам необхідно надати такі документи:

 • Договір страхування (оригінал).
 • Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
 • Водійське посвідчення особи, яка на момент події була за кермом автомобіля.
 • Заява про подію з детальним описом обставин.
 • Документи, які підтверджують настання страхового випадку КАСКО – це може бути довідка, видана поліцією, довідка про фіксацію ДТП, довідка від пожежної служби, метеорологічної служби тощо.

В залежності від обставин настання події застрахована особа має право запиту на одержання від страхової компанії або компетентних органів документі, пояснюючі причини настання страхової події.

Отримання страхової виплати

Зазвичай строк одержання виплат складає 15 робочих днів с моменту отримання заяви від застрахованої особи. Якщо пошкодження незначні, і пов’язані вони подіями, які не потребують додаткових роз’яснень, строк одержання виплат не перевищує 5 робочих днів.
Страхова компанія має право на пролонгацію строку урегулювання до з’ясування обставин події, до одержання підтверджуючих документів. У такому випадку виплата одержується протягом 5-15 робочих днів з моменту надання останнього документу.

Відмова у виплаті можлива у таких випадках:

 • було доведено, що застрахована особа навмисно пошкодила транспортний засіб;
 • не надані документи, які підтверджують настання страхової події;
 • особа не встигла протягом встановленого терміну повідомити про настання страхового випадку;
 • водій на момент ДТП був у стані алкогольного/наркотичного сп’яніння.

Страхова компанія «Країна» пропонує комплексне страхування юридичних і физичних осіб, у тому числі КАСКО. У нас є комплексні програми страхування транспортних засобів, які дозволять власникам авто захиститися від усіх ризиків.