Безкоштовно з мобільного 24/7
FAQ
Безкоштовно з мобільного 24/7

Страхування майна – це послуга українських страхових компанії, попит на яку зростає з кожним роком. Пошкодження або знищення приватної або комерційної нерухомості, її внутрішнього оздоблення і речей, що знаходяться в ній, спричиняють значні фінансові збитки. Оформлення полісу дозволяє одержати грошове відшкодування у разу настання страхового випадку. Якщо ви вирішили скористатися послугою страхування майна, СК «Країна» стане гідним вибором. Детально розкажемо про те, як застрахувати майно.

Страхування майна пов’язане із захистом матеріальних інтересів фізичної або юридичної особи при його пошкоджені або знищенні. Застрахувати можна будь-яке майно, яка є законною власністю юридичної або фізичної особи. Також можна застрахувати майно, яке є заставою, або майно, одержане в оренду або лізинг. Об’єкти страхування вказуються у договорі, який підписується страхувальником і страховиком.

Що можна застрахувати: 

 • нерухомість: квартиру, приватний будинок, дачу, котедж;
 • внутрішнє оздоблення приміщень;
 • корпусні та м’які меблі, аудіо-, побутову техніку, охоронні системи, ПК.

Страхові ризики, які підлягають покриттю

Страхування майна покриває наступні ризики:

 1. Вогонь: пожежа, яка супроводжується задимленням, продукуванням та виділенням корозійних газів; або вибух.
 2. Стихійне лихо: шторм, буря, ураган, смерч, паводок, льодохід, шквали, град, оповзень, обвал, провал ґрунту, тиснення снігу, лавина, сель, каменепад, ожеледиця, снігопад, вплив морозу.
 3. Вода: затоплення водою, яка витікає з водопровідних, каналізаційних, протипожежних систем або систем опалення. Також включає затоплення приміщення водою, яка витекла з квартири сусідів.
 4. Крадіжка з проникненням у житло: визнається, коли зловмисник проникає у застраховане приміщення, у якому знаходиться застраховане майно, ламаючи двері чи вікна, застосовуючи оригінали ключів, які дісталися завдяки крадіжці з пошкодженням замків, або копій ключі, технічних засобів.
 5. Грабіж: визнаються випадки, коли до застрахованої особи або осіб, які перебувають з нею у цивільно-правових відносинах, застосовуються насильницькі дії у випадку спроб перешкоджати вилученню застрахованого майна.
 6. Падіння літаючих апаратів: знищення чи пошкодження об’єкта страхування у результаті падіння пілотних літальних апаратів або їх частин.

Крім того, часто разом з майном страхують відповідальність перед сусідами, а саме завдання прямого матеріального збитку майну третіх осіб у результаті пожежі за місцем знаходження страхового майна або пошкодження водою, яка проникла із застрахованого приміщення.

Оформлення страховки

Розкажемо про особливості оформлення полісу страхування майна у СК «Країна».

Є 2 підходи до страхування майна:

 1. Без огляду та оцінки вартості: страхова компанія і страхувальник узгоджують страхову суму у межах якої страхова компанія несе відповідальність при пошкоджені або знищені майна з урахуванням його ринкової вартості, стан (знос), потенціальні ризики.
 2. Класичне страхування: майно описується і оцінюється експертом.
 3. Також необхідно підготувати пакет документів для укладення договору страхування.

Перелік документів:

 • Паспорт страхувальника;
 • Ідентифікаційний код;
 • Документ, який підтверджує право власності або договір оренди майна.

У залежності від того, яке саме майно ви страхуєте, страхова компанія може запитати пред’явлення додаткових документів. Наприклад, це договір застави, якщо є іпотечна нерухомість.
Зібрані документи можна подати при особистому візиті до офісу. Наступний етап страхування майна – складання договору. В нього заносять інформацію про об’єктах страхування, ризики, строки страхування, розмір франшизи, страхову суму, а також суму страхових платежів (премій).

Що впливає на вартість послуги:

 • перелік застрахованих ризиків;
 • наявність франшизи та її розмір;
 • тип майна;
 • тип власності;
 • наявність додаткових систем захисту (охоронної та протипожежної);
 • період, на який укладається договір.

Після підписання договору клієнт одержує поліс. Строк його дії починається датою, вказаною у договорі.

Порядок виплат

Про настання страхового випадку страхувальник зобов’язаний повідомити страхову компанію, також компетентні органи чи служби. Зробити це необхідно протягом двох робочих днів з моменту виявлення пошкоджень або знищення застрахованого майна.
Протягом двох робочих днів необхідно у письмовій формі повідомити страхову компанію про настання страхового випадку. Співробітник страхової компанії здійснює огляд пошкодженого майна, оцінюючи розмір збитку, обставини виникнення пошкодження або знищення майна. Також необхідно підготувати й подати у страхову компанію документи, які підтверджують настання страхового випадку.

Пакет документів страхувальника включає:

 • заяву на виплату страхового відшкодування;
 • висновок про страховий випадок, складений експертною комісією, яка включає співробітників страхової компанії, якщо в цьому є необхідність;
 • довідку від компетентних органів, в якій зазначені причини настання події, що може бути визнана страховою;
 • кошторис ремонтно-відновлюваних робіт, чеки, які підтверджують придбання матеріалів і рахунки, які підтверджують виконання ремонтних робіт;
 • інші документи, які підтверджують настання страхового випадку на вимогу страхової компанії.

Рішення про виплату компенсації приймається СК «Країна» протягом 10 робочих днів з моменту одержання пакету документів, які підтверджують настання страхового випадку і розмір збитку.
Якщо є обґрунтовані сумніви з боку страхової компанії, які стосуються настання страхового випадку, збиток не відшкодовується до тих пір, поки страхувальник не надасть додаткові документи, які підтверджують факт настання страхового випадку. Строк надання документів – 2 місяці.

Переваги СК «Країна»

Необхідне страхування майна? Звертайтесь до професіоналів СК «Країна» і будьте впевнені у завтрашньому дні!

Ви не пошкодуєте про зроблений вибір, тому що:

 • ми 25 років працюємо на ринку страхування;
 • оперативно реагуємо у разі настання страхового випадку;
 • пропонуємо оформлення полісу онлайн: це швидко і зручно;
 • детально консультуємо з усіх питань, пов’язаних зі страхуванням майна;
 • пропонуємо різні програми страхування майна.

Зверніться до наших співробітників для того, щоб більш детально дізнатися про всі особливості оформлення страхового полісу в чаті на сайті, за безкоштовним номерам телефону 0-800-500-467 або 890 (з мобільного) або за прямим телефонним номером найближчого офісу.

Також Вас можуть зацікавити наші пропозиції з КАСКООСЦПВ, агрострахування і добровільного медичного страхування.